Oznamy

Články

Triedy

Náš kolektív

Prevádzka

Fotogaléria

Dokumenty a tlačivá

Čo nás čaká…

Svetielkáči spoznávajú svet

Školská jedáleň

Pracovné ponuky

IRKP + Pomôž svojej škôlke

2% pre škôlku

PROJEKTY

Projekty

Svetielkáčik a Svetielkáčka!

Ja som malé dievčatko, budem veľká zakrátko a ja chlapček maličký, tiež pôjdem do školičky… Ahá! Vy nás nepoznáte! Tak sa Vám predstavíme. Tak ako Vy, milé deti, aj my sa chceme veľa hrať, modliť, cvičiť, tancovať a spolu s Vami sa radovať. My všetci sme Božie deti, svetielko nám v srdciach svieti. Pán Boh nás má všetkých rád, je náš verný kamarát. Vezmete nás medzi Vás? Prežijeme krásny čas! A keď príde víkend nám, radi pozrieme sa aj domov k Vám.

Na konci každého týždňa pani učiteľky v triede vyberú jedného z Vás, ktorý si nás vezme domov, aby sme mohli prežiť víkend spoločne.

Tešíme sa na spoločné zážitky s Vami…

Váš Svetielkáčik a Vaša Svetielkáčka

Zbierame použité batérie so Šmudlom

Cieľom projektu je hravou a zážitkovou formou vzdelávať deti v oblasti správneho triedenia odpadov.

Projekt sa skladá z dvoch vzájomne prepojených častí. V rámci ekovýchovy sa deti spolu s kamarátom Šmudlom naučia správne triediť odpady a dozvedia sa, prečo nemôžu vyhadzovať staré batérie do obyčajného smetného koša alebo voľne do prírody. Svoje vedomosti si overia aj v praxi pri zbere batérií do papierových krabičiek, tzv. B- boxov.

Ak nazbierame 200 kg batérií, získame kúzelnícke vystúpenie a po nazbieraní ďalších 200 kg batérií odmenu 100€ pre MŠ.

Hlavnou motiváciou pre nás je však účasť na separácií nebezpečného odpadu a znižovanie jeho podielu v zmiešanom komunálnom odpade.

Svet plastelíny

V mesiaci október sme sa zapojili do projektovej výzvy 2021 ,,Svet plastelíny – jeseň” o 42 kg plastelíny.

Získali sme giga balenie plastelíny pre detičky našej MŠKP. Pre každú triedu sme získali 8,4 kg voňavej a mäkkučkej plastelíny, ktorú detičky s radosťou premenia na milé výrobky.

Ďakujeme aj Iniciatíve rodičov Kráľovnej pokoja, ktorá dofinancovala zvyšných 35% financií na nákup plastelíny (65% sme získali cez projekt).

Kolektív MŠKP

Dajme spolu gól

Projekt „Dajme spolu gól“ je súčasťou Grassroots programu SFZ. Cieľovou skupinou sú deti vo veku 5 až 6 rokov a u nás sú to deti z „lienkovej a slniečkovej“ triedy. Pôjde o pravidelnú športovú aktivitu pre chlapcov a dievčatá, ktorá sa bude konať 1- krát v týždni v priestoroch MŠKP v trvaní od 30 do 45 minút počas jedného školského roka v mesiaci október až máj. V skupine bude športovať 10 až 15 detí a túto športovú aktivitu povedie tréner Tatrana Prešov PaedDr. Rastislav Mäsiarik, ktorý zabezpečí celú organizáciu. Aktivity budú zamerané na pohybový rozvoj dieťaťa, koordináciu či rýchlosť a nebude chýbať ani všeobecná gymnastika.

Zber papiera v MŠKP

Milí rodičia,

Vaše papiere, letáky nemusia takto skončiť v koši. Môžu skončiť v našej materskej škole na Sídlisku 3 a na Sekčove. My ich vymeníme za vreckovky, či toaletné papiere pre Vaše detičky.

Za každý kilogram ďakujeme.

PS: Na konci minulého školského roka ich bolo takmer 400 kíl.