Oznamy

Články

Triedy

Náš kolektív

Prevádzka

Fotogaléria

Dokumenty a tlačivá

Čo nás čaká…

Svetielkáči spoznávajú svet

Školská jedáleň

Pracovné ponuky

IRKP + Pomôž svojej škôlke

2% pre škôlku

PROJEKTY

Večerná pokladovka – trieda Slniečka

Dňa 07.júna 2024 sa naši predškoláci z triedy Slniečka, premenili na indiánov, ktorí si svoju odvahu a zdatnosť  vyskúšali v rôznych stanovištiach počas celého večera. Pani učiteľky spolu s tetou Katkou mali pre deti pripravené zaujímavé úlohy. Na začiatku Pokladovky si nakreslili mapu pokladov, vyrábali si indiánske čelenky, vymysleli si indiánsky pokrik a ďalej nasledoval indiánsky tanec pri ohníku. 

Teta Katka ako Náčelník Managua mal pre deti prichystané stanovištia v triede Lienky, kde sme sa spoločne presunuli. Najprv mali preskočiť indiánsky oheň, podliezť popod pavúčiu sieť a prejsť cez hadiu kožu.

Indiáni boli statoční a zdolali všetky prekážky bez najmenších zaváhaní. Ďalej ich úlohou bolo so zaviazanými očami vypiť ohnivú vodu, chytiť s holými rukami indiánske zuby, žabie oči, živé červíky a mravce v piesku. 

Za odmenu sme sa vybrali hľadať s baterkami naše poklady ukryté v škôlke a pri Kostole Krista Kráľa. Po nájdení pokladov sme sa šťastní a plní energie vrátili naspäť ku škôlke, kde nás už čakali mamky a ockovia pri naozajstnom ohníku. 

Spoločne sme si zaspievali a poopekali chutné cukríky. Bol to nádherný a nezabudnuteľný večer plný zážitkov.

Ďakujeme všetkým rodičom za spoluprácu pri pripravovaní Večernej Pokladovky 🙂